Textovky


Tento prostor patří staré tvorbě pod značkou Storyline Corporation. Řadí se sem několik českých textovek různé kvality jejichž vznik se datuje do poměrně dávné minulosti, kdy počítačům vládl MS-DOS a Turbo Pascal patřil stále mezi běžné programovací jazyky. To je doba vzniku série Operation Chipmunk, která se odehrává na brněnském gymnáziu Vídeňská. Další dvě textovky jsou novějšího data, pro jejich tvorbu byl však použit engine vyvinutý vzápětí po OC2.

   
Operation Chipmunk

Operation Chipmunk

Hororový krvák ze školního prostředí. Brněnské gymnázium Vídeňská sužuje krvežíznivá Veverka jejíž eliminace je cílem této textovky.

Veškeré postavy vyskytující se v této hře jsou reálné a jejich podobnost se skutečnými osobami je čistě záměrná.

Download
Operation Chipmunk II
Judgment Forenoon
Operation Chipmunk II
Judgment Forenoon

Veverka opět útočí. Po brutálně zlikvidované Veverce zbyl jen krvavý flek na podlaze ředitelny, do které ses nastěhoval, a kabinet profesorky Láníčkové pomalu zarůstá nějakým svinstvem, takže by se zdálo, že je vše v pořádku. Ale jak už to v pohádkách bývá... Jednou jsi doma pozoroval přímý přenos záznamu skrytých kamer rozmístěných po gymnáziu, aby sis zkontroloval, jestli o tobě studenti mluví s náležitým respektem, když jsi spatřil seanci zfanatizovaného učitelského sboru, který právě pod vedením chemikářky Kameníkové vyvolával svého ztraceného Führera Veverku. Už ses chystal sebrat svou příruční M16 a jít jim ukázat, kdo je tady ředitelem, když jsi s hrůzou spatřil, jak se krvavá skvrna v ředitelně zvětšuje, až z ní nakonec vyhupsla ven Veverka v celé své šerednosti. Když jsi ještě venkovní kamerou spatřil, jak si to od krematoria rozhodným krokem rázuje Láníčková a mizí ve vstupní bráně ústavu Vídeňská, věděl jsi, že teď jde do tuhého...

Download
Fabulous Story
Fabulous Story

Pohádková fantasmagorie s obrázky ve stylu textovek od Legend Entertainment. FS měl být původní pilotní projekt nad vlastním jádrem pro tvorbu textovek, ale nakonec byla tato hra dokončena víceméně ze setrvačnosti asi deset let poté, co základní nástřel ležel zahrabán někde na disku. Nedopadlo úplně ideálně a upřímně řečeno těžko si představit, kdo by se orientoval v záplavě lokací vytvořených v době, kdy bylo v plánu vytvořit dílo značně rozsáhlejší. Leč nestalo se, děj byl v rámci akce 'Rychle to dodělat a od toho' snížen na únosné minimum, rozsáhlý prostor zůstal. To jenom tak na okraj trochu střelby do vlastních řad.

Bylo, nebylo, za blíže nedefinovaným počtem geologických útvarů, který se mění podle vzdálenosti výchozího bodu a seizmické aktivity, se nachází malé území s poněkud zastaralým státním zřízením. Tento kraj leží mimo všechny turistické trasy a marně byste zde hledali jedinou provozovnu McDonald's. Je to země, kde včera znamená včera, ať se to zdá jak chce podivné. A to je ta krásné země, domov tvůj.

Download
Knocking On The Heaven's Door
Knocking On The Heaven's Door

Armageddon se blíží! Poručte své duše všemohoucímu Bohu! U hory Sinai se něco probudilo...

Tato hra v podstatě neměla vůbec vzniknout a byla vyprovokována pouze soutěží textovek na serveru www.textovky.cz (v současné době asi už nadobro mimo provoz, ale i v dostupném archivu jsou pořád některé zajímavé věci). Soutěžní téma horror dalo vzniknout směsi strašidelného a (z větší části) parodického stylu vyjadřujícího poměrně radikální názor na určitou organizaci placenou z našich daní.

Download